Dzień Dziecka w Gminie Chęciny!

Trzeba przyznać, że tegoroczny Dzień Dziecka w Chęcinach, który wyjątkowo trwał tutaj aż dwa dni, cieszył się wielkim zainteresowaniem nie tylko najmłodszych. Było kolorowo i radośnie przez cały weekend!

 

Chęcińska warownia otworzyła swe włości dla najmłodszych!

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę Zamek Królewski w Chęcinach – perła turystyczna Chęcin jak i Regionu Świętokrzyskiego – przyciągnęła Turystów dodatkowymi atrakcjami! Na dziedzińcu górnym odbywały się rodzinne warsztaty tkackie. Animatorzy malowali dzieciom buzie. Były bańki mydlane, a także skręcanie balonów. Ponadto można było obejrzeć pokazy tańca dawnego oraz wziąć udział w licznych grach i zabawach. Turyści mogli też z bliska przyjrzeć się dawnemu rzemiosłu. Były pokazy płatnerskie i mincerskie. Nie zabrakło też wystrzałów z artylerii zamkowej. Zamek gościł rzeszę małych i wesołych Księżniczek i Rycerzy!

 

Renesansowa "Niemczówka" kusiła atrakcjami!

A opuszczając Zamek Królewski nie pożałowali też ci, którzy zajrzeli do zabytkowej kamienicy "Niemczówka" znajdującej się nieopodal Rynku Górnego. Z Zamku najchętniej goście szli do niej "Szlakiem Króla Łokietka". Tu od samego rana zarówno w sobotę, jak i w niedzielę dla najmłodszych przygotowano także wiele atrakcji. Oprócz podstawowej oferty zwiedzania – tj. zbrojownia, makieta zamku w Chęcinach, piwnice, Sala Wielka – w kamienicy odbywały się gry i zabawy ruchowe. Animatorzy zachęcali do udziału w warsztatach plastycznych, zabawie z barwną chustą i balonami. Dzień Dziecka na Zamku i w Niemczówce na długo zagości w pamięci naszych małych milusińskich!

 

Tłumy podczas Dnia Dziecka zawitały do Chęcin

Tegoroczny Dzień Dziecka w Chęcinach przyciągnął prawdziwe tłumy. I nie ma się co dziwić, bo organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Było balonowe zoo, bańki mydlane, a nawet szczudlarze i wielkie maskotki. Dzieci mogły też pomalować sobie twarze, włosy, a także wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach. Były też pokazy taneczne i koncerty, a dla wszystkich przybyłych wystawiono spektakl pt. "Magiczny Duet". Wielką atrakcją bez wątpienia była Wioska Indian i kolorowe dmuchańce, które przeżywały prawdziwe oblężenie. Dodatkowo, w "Bajkowym świecie dziecka" najmłodsi mogli spotkać się z książką i wziąć udział w konkursach plastycznych. Ciekawą zabawą podczas pikniku, jaki zorganizowano na parkingu przed halą widowiskowo-sportową "Pod Basztami", była także eksplozja kolorów. Barwny proszek fruwał w powietrzu dosłownie wszędzie, a dzieci bawiły się przy tym doskonale.

Wiele działo się także w części artystycznej, gdzie przed szeroką publicznością zaprezentowały się prawdziwe talenty z terenu Gminy i Miasta Chęciny. Zaśpiewały dzieci ze Studia Piosenki Dziecięcej z Chęcin i inni uzdolnieni wokaliści. Zachwycili też tancerze z grupy tanecznej Junior Fresh i Fresh Chęciny oraz Zamkowe Duszki z Chęcin i Tokarni. Dla miłośników sztuk walki wspaniały pokaz dali przedstawiciele z Klubu Karate Shiro Bilcza-Chęciny.

Tego dnia do najmłodszych popłynęły też gorące życzenia. - Drogie Dzieci, w dniu waszego święta życzymy wam wszystkiego, co najlepsze. Zdrowia, radości, spełnienia wszystkich marzeń i wielu miłych przygód. Niech uśmiech promienieje na waszych twarzach i co dzień niech spotykają was nowe przygody w gronie wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny, a każdy dzień przepełnia radość i pozytywne doświadczenia. Niech wszyscy dorośli stale służą wam pomocą w realizacji marzeń i pragnień, a także wskazują drogę ku właściwemu rozwojowi – życzył Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski, zapraszając jednocześnie tłum rozbawionych dzieci do niezapomnianej zabawy.

Agnieszka Olech

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Drukuj   E-mail