Ostatnia w tym sezonie Noc na Zamku!

Ostatnia edycja Nocy na Zamku była wyjątkowa! Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem licznych atrakcji i chcieli zostać jak najdłużej w otoczeniu murów warowni! Po zakończeniu imprezy jeszcze długo paliło się ognisko, a goście zwiedzali zamek do późnych godzin nocnych!

Choć wszystkie prognozy zapowiadały burzę w piątkowy wieczór, wraz ze zbliżającą się godziną rozpoczęcia imprezy- gdy tylko noc spowiła zamek – niebo zabłysnęło milionem gwiazd. Nasza zamkowa załoga przepędziła chmury tajemniczym tańcem dawnym, który niezawodnie się sprawdza w takich sytuacjach!

Impreza rozpoczęła się o 21:00 przywitaniem gości i wystrzałami z hakownicy, po których uczestnicy mogli dowiedzieć się o ciekawostkach na temat Zamku w Chęcinach oraz wysłuchać jego wyjątkowej i burzliwej historii. Następnie zaczęła się przygoda z tańcami. Uczestnicy chętnie uczyli się kroków „Maltańczyka”.

Spektakularnym punktem były wystrzały z artylerii zamkowej! Publiczności najbardziej podobały się wielostrzałowe organki, których lufy ułożone obok siebie potęgują efekt i moc oddawanych wystrzałów. Huk obudził ducha Białej Damy, który niespodziewanie pojawił się na baszcie zamku, a następnie znikł ukazując się ponownie na dolnym dziedzińcu. Niejeden śmiałek miał z tego powodu nietęgą minę, jednak Ci bardziej odważni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z tajemniczą Białą Damą! A takich nie brakowało!

Absolutnie efektownym i humorystycznym momentem była scenka epokowa pn. „Burda”, gdzie w zabawny sposób przedstawiono zachowanie polskiej szlachty, tak zwanego „pospolitego ruszenia” w okresie potopu szwedzkiego.

Niesamowitych emocji dostarczył również pokaz szermierki historycznej pn. „Spotkanie z Infamisem”. Następnie miał miejsce spektakularny pokaz teatru ognia z udziałem grupy „Enzonda”. Czas wolny wypełniały liczne gry i zabawy na górnym dziedzińcu, z kolei na zamku dolnym można było postrzelać z łuku i „powalczyć” na szable. Wyjątkowy klimat podsycało palące się ognisko, przy którym można było sobie usmażyć kiełbaskę i posłuchać zamkowych opowieści.

W tym roku odbyło się 6 edycji imprezy. Na każdą z nich bilety były już dość wcześnie wyprzedane! Uczestnicy nie ukrywali zachwytu! Jednak wakacje już dobiegły końca tak jak nasz cykl „Nocy na Zamku” 2019. Nie martwcie się, właśnie pracujemy nad harmonogramem imprez na przyszły rok! Śledźcie naszą stronę i fanpage na FB, aby być na bieżąco! Na pewno w przyszłym roku odbędzie się Przygoda wakacyjna z Zamkiem Królewskim w Chęcinach! Na którą już dziś Was zapraszamy!

Drukuj   E-mail