Wóz taborowy na Zamku Królewskim w Chęcinach!

Zamek w Chęcinach nie przestaje pozytywnie zaskakiwać! Po tegorocznym stworzeniu lapidarium z kamiennymi fragmentami zamku, doposażeniu skarbca, wprowadzeniu licznych gier i zabaw w tym cieszącym się wielką popularnością kołem fortuny i bijącym rekordy ciekawości wśród turystów fotelem czarownicy i krzesłem inkwizytora, przyszedł czas na kolejną atrakcję. Tym razem na dziedzińcu górnym stanął najprawdziwszy wóz taborowy.

Od zawsze doskonale zachowana chęcińska warownia cieszyła się wielką popularnością wśród turystów, którzy jeszcze chętniej zaczęli tu zjeżdżać po kompleksowo przeprowadzonym jej odrestaurowaniu. Od tego czasu Zamek zmienił się nie do poznania, zachwycając swoim blaskiem. Wprowadzane tu sukcesywnie nowości i atrakcje sprawiają, że warownia przeżywa prawdziwe oblężenie.

Prawdziwą furorę zrobiły narzędzia tortur usytuowane w piwnicach na Zamku Górnym. W tym miejscu powstało również lapidarium, gdzie można zobaczyć unikatową kamieniarkę warowni, a znamienity skarbiec został doposażony o dziesięć potężnych chorągwi. Wielką popularnością cieszy się także koło fortuny. Kręcąc nim losujemy historyczne postacie, w które turyści chętnie się wcielają podczas zwiedzania. W tej grze nierzadko można zdobyć cenne nagrody.

Poza tym, na Zamku Dolnym ustawiono drewniane stoły do gier z siedziskami, gdzie turyści chętnie grają w szachy, karty czy Chińczyka, a najmłodsi z entuzjazmem i wyjątkową dziecięcą fantazją rysują i kolorują. Wszystkie gry są na wyposażeniu i można je pobrać u obsługi Zamku.

Na tym jednak nie koniec nowości. Zamek w Chęcinach właśnie wzbogacił się o kolejną atrakcję – mowa o pokaźnej replice husyckiego wozu bojowego, która stanęła w centralnym miejscu dziedzińca górnego. Wóz taborowy już na etapie montażu cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też z pewnością idealnie wpisze się w klimat naszej warowni. W ramach zakupionego biletu wstępu każdy z odwiedzających będzie mógł wsiąść do niego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia – podkreśla Monika Majchrzyk, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Wóz taborowy jest już dostępny dla turystów i wzbudza ogromną ciekawość zwiedzających. - Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych atrakcji regionu. Śmiało można powiedzieć, że po wiekach i po kompleksowym odrestaurowaniu powrócił do świetności i przeżywa prawdziwe oblężenie. Turyści przyjeżdżający tu są nim zauroczeni i bardzo często chcą do nas wracać, a my staramy się zapewniać im co i rusz to nowsze atrakcje. Organizujemy tu także mnóstwo wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, jak chociażby koncerty, warsztaty zielarskie czy lekcje latania na miotle. Wielką popularnością cieszą się także "Noce na Zamku", bo nasza warownia pod osłoną nocy, z pojawiającą się na murach Białą Damą, nabiera zupełnie innego wymiaru – przekonuje burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski, dodając, że warto tu przyjechać. A świadczyć o tym bez wątpienia może fakt, że z roku na rok zamek i urokliwe miasteczko Chęciny odwiedza coraz więcej turystów spragnionych przygód i wrażeń.

Zamek Królewski w Chęcinach

Drukuj   E-mail