Zabierz dziadków na Zamek Królewski w Chęcinach!

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Jeśli nadal nie macie pomysłu na prezent dla ukochanych dziadków, to podpowiadamy, że doskonałym rozwiązaniem będzie zabranie ich na zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach. Dzięki temu podarujemy im nie tylko wspaniałą przygodę i niesamowite wrażenia, ale przede wszystkim wspólnie spędzony czas.

Czy zastanawialiście się, kiedy ostatni raz wasi dziadkowie byli na Zamku Królewskim w Chęcinach? Nadarza się doskonała okazja do tego, aby zabrać ich tam po latach i pokazać jak wielkie przeobrażenie przeszła w ostatnim czasie chęcińska warownia. - Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie możemy im podarować to przede wszystkim wspólnie spędzony czas. A jeśli on będzie spędzony na miłej i pełnej przygód wycieczce, to z całą pewnością zostanie zapamiętany na długo. Zamek Królewski w Chęcinach bez wątpienia będzie idealnym miejscem na spędzenie tego wyjątkowego dnia wspólnie z dziadkami – zachęca dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach, Monika Majchrzyk.

Już samo wejście na Zamek to wspaniała przygoda. Po drodze napotkamy na drewniane rzeźby królów i innych postaci historycznych. Z Zamku rozpościerają się wspaniałe widoki na okolicę, a jeszcze lepsze są z obu wież, na które koniecznie trzeba zajrzeć. Przy dobrej pogodzie można nawet dostrzec Tatry. Zachwyca też sam dziedziniec zamkowy. Mamy tu skarbiec koronny, doposażony nie tak dawno w dziesięć chorągwi, a w piwnicach warowni powstało lapidarium, gdzie można zobaczyć kamienne fragmenty zamku. Dla turystów udostępniono aż siedemnaście cennych elementów architektonicznych, między innymi takich jak gargulec, cios narożny, czy też obramienia drzwi i otworów okiennych. Bez wątpienia wielkimi atrakcjami są już krzesło czarownicy i fotel inkwizytora, które pojawiły się na Zamku Górnym w czerwcu ubiegłego roku.

- W ostatnim czasie Zamek bije prawdziwe rekordy popularności. Wszystko to w związku z jego kompleksową rewitalizacją. Jestem przekonany, że kto dawno tutaj nie był, nie będzie mógł poznać tego miejsca, które na przestrzeni ostatnich lat przeszło prawdziwą metamorfozę. Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do spędzenia wspólnie czasu, spotkania się oko w oko z historią i podziwiania wspaniałych widoków – podkreśla burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski

A odwiedzając to niezwykłe i osnute tajemnicą miejsce warto pamiętać o tym, aby zajrzeć także do zabytkowej kamienicy "Niemczówka". To tu można obejrzeć zbrojownię, a w piwnicach renesansowego obiektu makietę Zamku Królewskiego w Chęcinach z czasów jego świetności. - Serdecznie zapraszamy wszystkich wnuków wraz ze swoimi dziadkami i gwarantujemy niezapomnianą przygodę z mnóstwem atrakcji – przekonuje dyrektor Monika Majchrzyk.

Agnieszka Olech


Drukuj   E-mail