Spotkanie autorskie i promocja monografii „Chęciny przez stulecia”

Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny zaprasza na spotkanie autorskie i promocję monografii zatytułowanej „Chęciny przez stulecia”, która odbędzie się 3 marca 2020 r. o godz. 17:00 w zabytkowej kamienicy „Niemczówka” przy ul. Małogoskiej 7.

Książka stanowi kolejny krok w pogłębianiu wiedzy nt. miasta i jego najbliższych okolic. Jej szeroki zakres tematyczny i chronologiczny, sięgający od czasów średniowiecznych po niemal współczesne, pomaga w coraz lepszym poznaniu dziejów Ziemi Chęcińskiej, która już od kilku stuleci tętni życiem. Niniejsza publikacja staje się zatem bezcennym źródłem wiedzy dla pokoleń.


Wśród zaproszonych gości honorowych znajdują się wybitni przedstawiciele świata nauki, specjalizujący się zarówno w historii, jak i archeologii czy geologii. Celem spotkania jest przekazanie szerszemu gronu odbiorców informacji nt. poruszanej tematyki, problemów badawczych oraz zastosowanego warsztatu. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić do częstego sięgania po tę pozycję również przez mniej zainteresowanych tą tematyką czytelników. Jej lektura z pewnością przyniesie odbiorcy mnóstwo przydatnych informacji i uzupełni wiedzę nt. bogatej tradycji Chęcin i okolic.

 


Drukuj   E-mail