Image is not available
Slider
Image

„Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach w zasięgu ręki”

„Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach w zasięgu ręki”

 

 

            Jakie tajemnice i ciekawostki skrywa chęcińska warownia, opowieści i legendy, o których nigdy dotąd jeszcze nie słyszeliście i najprawdziwsza historia w pigułce. Ruszamy z cyklem spotkań na Zamku Królewskim w Chęcinach online!.
 
            O tym, że Zamek Królewski w Chęcinach zachwyca i jest perełką turystyczną regionu Świętokrzyskiego nikogo nie trzeba przekonywać. Wielu z was odwiedziło naszą warownię po kilka razy i doskonale zna jej historię, są jednak i tacy którzy jeszcze do nas nie dotarli, którym być może  obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce pokrzyżowała plany i zmuszeni zostali przełożyć wizytę, ale i tacy którzy - ot tak - chętnie będą uczestniczyć w wirtualnym spacerze po zamku.
            Dla was wszystkich przygotowaliśmy cykl filmików pn. „Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach w zasięgu ręki”.  Bez konieczności opuszczania domów, bez opłat, bezpiecznie  i wygodnie przewodnicy zamkowi będą oprowadzać was po naszej chęcińskiej twierdzy.
Zapoznamy was z historią, opowiemy legendy i ciekawostki - a tych mury zamkowe kryją wiele. Dowiecie się czym jest gargulec albo cios narożny i skąd się tu wzięły? Dlaczego mury zamku każdej nocy nawiedza duch Białej Damy i kim ona była? Ile tak naprawdę wieków liczy sobie warownia? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi oglądając nas online!
Mamy nadzieję, że zainspirowani wirtualną wersją, zdecydujecie się na realne zwiedzenie ?.
 
Już dziś pierwszy odcinek  - serdecznie zapraszamy!

 

 

Agnieszka Olech

Zamek Królewski w Chęcinach

 

Gmina Chęciny

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

Niemczówka

Geopark Świętokrzyski