Weekend z Trylogią w "Niemczówce"!

Weekend z Trylogią w „Niemczówce”!


„Niemczówka” w ramach „Weekendu pozytywnych emocji” oferuje cykl spotkań z miłośnikami Trylogii Henryka Sienkiewicza. Związane jest to z nowopowstałą Muzealną Izbą Pana Wołodyjowskiego, nawiązującą do filmu o tym samym tytule, którego sceny kręcone były właśnie w naszym królewskim mieście Chęciny. Będziemy zaszczyceni mogąc przekazać Państwu cenne informacje nt. historii i tradycji, związanej z narodową epopeją.

Chcemy zaprosić na cykl krótkich wykładów, poświęconych szeroko pojętej tematyce związanej z wiekopomnymi dziełami naszego noblisty. Odbywać się one będą w dniach 11-14 czerwca 2020 r. w zabytkowej kamienicy „Niemczówka” (gdzie mieści się także Muzealna Izba), w godzinach: 11:00, 13:00 i 15:00. Poszczególnie części Trylogii podzielone będą na cztery dni długiego weekendu – czwartek (Boże Ciało) poświęcony zostanie dziełu „Ogniem i Mieczem”, piątek „Potopowi”, a sobota i niedziela „Pan Wołodyjowskiemu”.

W ramach prelekcji zwiedzający poznają genezę powstania poszczególnych dzieł H. Sienkiewicza, jakie tło historyczne wydarzeń towarzyszyło każdemu z nich, a także jak doszło do powstania filmów w reżyserii J. Hoffmana. Kustosz opowie o ciekawostkach i mniej znanych faktach z planów filmowych, a także oprowadzi po Muzealnej Izbie Pana Wołodyjowskiego.

W ramach zakupionego biletu wstępu (zwykłego lub łączącego zwiedzanie kamienicy z Zamkiem) turyści będą mogli zobaczyć „Niemczówkę”, w której znajduje się Zbrojownia, Sala Wielka oraz wspomniana już Izba. Zachęcamy także do uczestnictwa w wykładach, gdyż zarówno dorośli jak najmłodsi znajdą tu coś dla siebie!

Zapraszamy!

Drukuj   E-mail