Image is not available
Slider
Image

Weekend legend świętokrzyskich ściągnął na Zamek w Chęcinach tłumy!

Weekend legend świętokrzyskich ściągnął na Zamek w Chęcinach tłumy!

Zamek Królewski w Chęcinach znowu cieszył się popularnością wśród turystów. Tym razem, oprócz tradycyjnego zwiedzania można było wysłuchać legend i opowieści o dawnych czasach. Było też ognisko, średniowieczna muzyka i pokazy tańców dworskich, a na gości czekały białogłowy w wiankach, artylerzyści i najprawdziwszy duch Białej Damy. Tak właśnie witano w Chęcinach lato!

Miniony "Weekend legend świętokrzyskich" na długo zostanie w pamięci tych, którzy przybyli na nasz Zamek. Oprócz tradycyjnego zwiedzania murów chęcińskiej warowni, które kryją w sobie wiele tajemnic, turyści mogli wysłuchać dawnych legend, podań i najbardziej tajemniczych opowieści. A to o nieziemskim świetle bijącym z krzyża otoczonego wieńcem rogów jelenia, a to o Duchu Białej Damy snującym się po murach zamkowych, czy o tajemniczych gusłach i sabatach na Łysej Górze. Podczas bajania zdawało się nawet słyszeć przerażający tętent kopyt cwałującego konia z bohaterskim rycerzem. Nie zabrakło też opowieści o średniowiecznym życiu toczącym się na zamku i wokół niego. – „Było tajemniczo, i nawet trochę przerażająco, ale przede wszystkim magicznie. Jesteśmy zachwyceni nie tylko opowieściami, ale samą warownią. Jest tu wiele atrakcji. Naprawdę warto tu przyjechać“ – zachwalali turyści.

Bajania świętokrzyskie urozmaicały pokazy tańców dawnych oraz wystrzały artyleryjskie. Jednak najwięcej emocji - jak zawsze - wzbudził duch Białej Damy, który wyłaniał się nagle ku uciesze nie tylko najmłodszych.

Zachowując bieżące obostrzenia Zamek Królewski w Chęcinach zachwyca nie tylko swoją wyjątkowością, ale też licznymi wydarzeniami. Zapraszamy do zwiedzania warowni codziennie od 9:00 do 19:00! Zachęcamy również do śledzenia naszej strony internetowej, FB i Instagrama!

 

Agnieszka Olech

 

Gmina Chęciny

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

Niemczówka

Geopark Świętokrzyski