Image is not available
Slider
Image

Weekend wrażeń w Chęcinach! Będzie powtórka!

Na pierwszy lipcowy weekend przygotowaliśmy specjalną ofertę zwiedzania, która była wręcz rozchwytywana! Turyści licznie uczestniczyli w wydarzeniach, dlatego już wiemy, że będziemy cyklicznie organizować weekendy wrażeń w Chęcinach!
Pierwsza odbyła się już od dawna wpisana w historię warowni „Noc na Zamku w Chęcinach”. Jak zawsze nie zabrakło emocji! Scenki tematyczne, pokaz iluminacji, tańce dawne, wspaniały i widowiskowy pokaz ognia, czy huczne wystrzały z broni epokowych to tylko niektóre z atrakcji zwiedzania nocą!
Warto podkreślić, że już w pierwszy dzień po ogłoszeniu terminów imprezy 10 lipca był w pełni zarezerwowany! Dlatego warto się spieszyć! Kolejne zwiedzanie warowni nocą z okazałym akompaniamentem atrakcji zaplanowane jest na 24 lipca oraz 14 i 28 sierpnia. Zapraszamy!
Dla tych, którym nie udało się w czas zarezerwować biletów na „Noc na Zamku w Chęcinach”, a także dla tych, którzy interesują się Trylogią H. Sienkiewicza przygotowaliśmy „Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku”! Alternatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem! Mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór spora grupa miłośników historii rozpoczęła swoja przygodę w „Niemczówce”.
Spotkanie zaczęło się od ciekawej prelekcji związanej z powieścią naszego wieszcza. Następnie kustosz historii - Konrad oprowadził uczestników po mieszczącej się w podziemiach „Niemczówki” Muzealnej Izbie Pana Wołodyjowskiego! Miejsce pamięci filmu z licznymi rekwizytami, strojami aktorów oraz niesamowitą aurą piwnic chęcińskich wywołało niesamowite wrażenie na turystach. Kolejnym punktem imprezy był spacer z pochodniami filmowym szlakiem, aż do Zamku Królewskiego w Chęcinach.  Już w drodze do warowni uczestnicy dostrzegli tajemniczą postać błąkającą się po murach monumentalnej budowli!  Z „przerażaniem” przekraczając wrota zamku mieli okazję przyjrzeć się z bliska Białej Damie! Nie ukrywali zaskoczenia! Uwieńczeniem wydarzenia była niesamowita potyczka Pana Wołodyjowskiego z kozakiem.
Dopełnieniem oferty weekendowej były organizowane 11 i 12 lipca w godzinach otwarcia warowni „Rzemiosła średniowiecza na Zamku w Chęcinach”. Przemierzając górny i dolny dziedziniec turyści napotykali stoiska prezentujące dawne rzemiosła. W pierwszy dzień wydarzenia czas zwiedzania umilał skryba ucząc turystów pisania gęsim piórem.  Chętnych było wielu! W niedzielę dreszczyku emocji dostarczył chęciński kat. Wyposażony w topór i narzędzia tortur  poszukiwał ofiar na „prawdziwe skazanie”!
Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy realizować cyklicznie weekendy wrażeń! Następny zaczynamy 24 lipca Nocą na Zamku! Niestety lista uczestników na ten termin jest już zamknięta, jednak zapraszamy do rezerwacji „Zwiedzania z Panem Wołodyjowskim po zmroku”, które odbędzie się 25 lipca 2020 r. (tel.  41 315 18 29, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Start w „Niemczówce”!  Natomiast 25 i 26 lipca od 9:00 do 19:00 na zamku będzie organizowana impreza tematyczna!
Kolejne weekendy wrażeń planujemy na 14-16 sierpnia i 28-30 sierpnia. Szczegóły dotyczące wydarzeń będą na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych www.zamek.checiny.plwww.niemczowka.pl!
Patrycja Ziętek, Zamek Królewski w Chęcinach
Gmina Chęciny

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

Niemczówka

Geopark Świętokrzyski

Synagoga w Chęcinach