Kolejna odsłona Weekendu z Trylogią w „Niemczówce”

 

„Jedzą, piją, lulki palą – jak jadał Sienkiewiczowski Zagłoba?”

Weekend z Trylogią w „Niemczówce” stał się od tego sezonu turystycznego nieodzowną częścią naszego królewskiego miasta Chęciny. Zbudował sobie markę, która przyciąga coraz to liczniejsze rzesze odwiedzających z całego kraju i odbija się szerokim echem w mediach ogólnopolskich. Najbliższy Weekend z Trylogią w „Niemczówce” upłynie w towarzystwie rubasznej postaci Onufrego Zagłoby, który kojarzy się z suto zastawionym stołem i napełnionymi po brzegi bukłakami z winem. Trzy dni poświęcimy więc staropolskim… kulinariom! Chcemy przybliżyć nieco dawne zwyczaje i tradycje kuchni polskiej, która wyróżniała się swoją rozmaitością i bogactwem. Zajrzymy do dawnych książek kucharskich sprzed kilkuset lat, by zaprezentować całą gamę potraw jakie lądowały na stołach magnatów. Postaramy się także zajrzeć do szlacheckich piwnic, by przekonać się jakie skarby kryły one dawniej.

Wydarzenie trwać będzie przez trzy dni najbliższego weekendu – w piątek, sobotę i niedzielę (17-19 lipca 2020 r.). Ciekawe prelekcje poświęcone staropolskiej sztuce jedzenia odbywać się będą w godzinach: 12:00, 14:00 i 16:00 w zabytkowej kamienicy „Niemczówka”, znajdującej się tuż przy rynku w Chęcinach – na ul. Małogoskiej 7. Wstęp w ramach zakupionego biletu wstępu. Więcej informacji na stronie: www.niemczowka.pl, www.facebook.com/Niemczówka-zabytkowa-kamienica-w-Chęcinach oraz pod numerem telefonu: 41 315 18 29 lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy także do rezerwacji miejsc na kolejną edycję „Zwiedzania z Panem Wołodyjowskim po zmroku”, które odbędzie się już 25 lipca 2020 r. o godzinie 20:00.

Liczba miejsc ograniczona! Warto w ten Weekend zajrzeć do „Niemczówki” – będzie pysznie!


Drukuj   E-mail