Weekend wrażeń w Chęcinach!

Weekend wrażeń w Chęcinach!

Ostatni weekend sierpnia zapowiada się bardzo emocjonująco! W piątek odbędzie się Noc na Zamku , w sobotę „Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku”, a przez cały weekend będziemy hucznie żegnać wakacje! Zapraszamy na niesamowite widowisko!


Od piątku gwarantujemy moc atrakcji! Będą pokazy artyleryjskie, prezentacja broni zamkowej, konkursy i zabawy oraz tańce dawne. W godzinach popołudniowych zaś na Wzgórzu Zamkowym stanie historyczne obozowisko. Rozpoczniemy huczne zakończenie wakacji! W wydarzeniu będą uczestniczyć polskie i zagraniczne grupy rekonstrukcyjne! Przeniesiemy się w realia XVII wieku! Czeka na Was bogaty program rozrywkowy!

W sobotę odbędą się kuchenne rekonstrukcje oraz niecodzienne polowanie na czarownice. Najbardziej emocjonujące będą spektakularne epizody historyczne działające jak wehikuł czasu! Widowiskowe pokazy będą odgrywane na zamku z użyciem militariów. Nie zabraknie huku armat i wystrzałów z broni dawnej!

Odbędzie się inscenizacja jakiej jeszcze nie było! Rzesza rekonstruktorów odegra „Bohaterską obronę” oraz „Krwawy rewanż” w otoczeniu murów  warowni! Nie może Was tu zabraknąć! Ostatni epizod zostanie przedstawiony w niedzielę i będzie finałowym występem. Tu rozegra się  walka „Na honorowych warunkach…”!

Dodatkowo zwiedzającym czas umilą pokazy tańców dawnych, szermierki oraz wiele innych atrakcji! Zapraszamy!

Drukuj   E-mail