Image is not available
Slider
Image

Zamek Królewski w Chęcinach ponownie otwarty od 5 grudnia!

Zamek Królewski w Chęcinach jako nieliczna z atrakcji turystycznych w Regionie Świętokrzyskim zostanie otwarty już od najbliższego weekendu!

Jest to możliwe ze względu na plenerowy charakter zabytku! Turyście będą mogli cieszyć się rześkim powietrzem oraz pięknym i wyjątkowym zimowym krajobrazem ze Wzgórza Zamkowego!

Zamek został zamknięty 7 listopada na niespełna miesiąc. Jednak 5 grudnia warownia zostanie otwarta! Już dziś zapraszamy na spacery wśród zabytkowych murów chęcińskiego zamku. Dodatkowo wkraczając w aurę grudniowego wyczekiwania na Mikołajki oraz Boże Narodzenie obiekt przybierze magicznego świątecznego charakteru!

Zamek otwarty będzie codziennie między 9:00 a 15:00. Ceny biletów są niższe niż w sezonie. Bilet ulgowy to koszt 7 zł/os, normalny 9 zł/os, rodzinny 25 zł. Honorujemy oczywiście Kartę Dużej Rodziny, Ogólnopolską Kartę Seniora jak i Świętokrzyską Kartę Zawodowej Rodziny Zastępczej (7 zł).

Specjalnie na obecny czas opracowano nową bezpieczną trasę zwiedzania. Wyłączono z niej przestrzenie zamknięte. Podczas zwiedzania obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia (dystans, maseczki, dezynfekcja).

Oferta skierowana jest do osób indywidualnych i rodzin. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grupy turystyczne nie będą obsługiwane.

Zapraszamy!

Źródło: Zamek Królewski w Chęcinach
Gmina Chęciny

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

Niemczówka

Geopark Świętokrzyski