Image is not available
Slider
Image

WEEKEND SENIORA NA ZAMKU KRÓLEWSKIM W CHĘCINACH

WEEKEND SENIORA NA ZAMKU KRÓLEWSKIM W CHĘCINACH

 

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych a 20 października świętować będziemy Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji Zamek Królewski w Chęcinach przygotował niespodziankę. Już w najbliższy weekend zapraszamy seniorów wraz z rodzinami i przyjaciółmi do wspólnego zwiedzania i posłuchania opowieści o chęcińskiej twierdzy. 21 i 22 października o godzinie 11:00, 13:00 oraz 15:00 wraz zamkowym przewodnikiem chętni będą mogli zajrzeć w zakamarki warowni oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z wielowiekową historią Zamku Królewskiego.

Zamek Królewski w Chęcinach to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych zabytków w regionie. Otaczające go walory przyrodnicze sprawiają, że szczególnie jesienią prezentuje się wyjątkowo pięknie i tajemniczo. Spokojne spacery alejami wokół zamku, zwiedzanie monumentalnego zabytku oraz dawka ciekawostek z pewnością sprawią, że czas spędzony w otoczeniu murów zamkowych będzie wyjątkowy.

Serdecznie zapraszamy. Spotykamy się przy Studni na Dolnym Dziedzińcu.

Zwiedzanie z przewodnikiem w cenie biletu wstępu na zamek. Dla emerytów i rencistów wstęp w cenie biletu ulgowego. Z Ogólnopolską Kartą Seniora jeszcze taniej!

 

Gmina Chęciny

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

Niemczówka

Geopark Świętokrzyski

Synagoga w Chęcinach