Image is not available
Slider
Image

Apartamenty Królewskie w Chęcinach - Gospodarstwo Agroturystyczne

Image
Adres

Długa 9a
26-060 Chęciny
Polska
Godziny pracy

pon.:    08:00–22:00
wt.:    08:00–22:00
śr.:    08:00–22:00
czw.:    08:00–22:00
pt.:    08:00–22:00
sob.:    08:00–22:00
niedz.:    08:00–22:00
Kontakt

503 481 684
504 203 433
Nasze Apartamenty są idealnym miejscem dla całej Rodziny! Miło nam poinformować, że w Apartamentach Królewskich zrealizujesz Bon Turystyczny! Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie w naszym obiekcie, który znajduje się w samym centrum malowniczych Chęciny i jest wspaniałą bazą wypadową na zwiedzanie Gór Świętokrzyskich.
ZAPRASZAMY DO REZERWACJI!
 
Nowy Apartament Królewski jest stworzony dla Gości ceniących wysoki standard oraz należytą dbałość o jakość. Mieści się w nowoczesnym budynku z 2020 roku, w którym na parterze znajduje się lokal usługowy, a na I piętrze oraz poddaszu apartamenty. Goście mają do dyspozycji nowoczesny, przestronny salon z dużym balkonem, kuchnię oraz osobną sypialnią. Obiekt wyposażony jest w nowe niezbędne sprzęty, dzięki czemu każdy może poczuć się jak w domu. W kuchni znajduje się całe niezbędne wyposażenie oraz kawa, herbata, cukier, przyprawy itp.. W łazience udostępnione są środki czystości oraz suszarka do włosów. Na stanie wyposażenia znajdują się: suszarka na bieliznę, żelazko, deska do prasowania oraz na życzenie klienta łóżeczko dla dziecka, fotelik do karmienia oraz wózek spacerowy. Udostępniamy bezpłatny, bezprzewodowy Internet oraz telewizję kablową. Obok budynku znajduje się bezpłatny parking (a w razie braku wolnych miejsc na bezpłatnym parkingu miejskim w Rynku oddalonym o 70 m). Dla Państwa wygody wejście do budynku oraz pokoi za pomocą kart magnetycznych.
 
Apartament usytuowany jest w centrum malowniczego miasta Chęciny. Mieści się na pierwszym piętrze budynku tuż przy rynku oraz w odległości 500 m od Zamku Królewskiego. Okolica jest cicha i spokojna, sprzyjająca wakacyjnym pobytom zarówno osób młodszych jak i starszych. Cieszy się popularnością wśród miłośników turystyki pieszej. Obiekt stanowi doskonała bazę do zwiedzania Gór Świętokrzyskich.
 
Apartamenty Królewskie to miejsce przyjazne spotkaniom o charakterze biznesowym i integracyjnym dla zorganizowanych grup do 20 osób. Posiadamy do użytku salę konferencyjną przystosowaną do szkoleń grupowych (m.in. 25 miejsc siedzących oraz flipchart). Do dyspozycji naszych Gość odpłatnie udostępniamy także sprzęt do grillowania.  
 
Najważniejsze atrakcje w najbliższej okolicy miasta oraz gminy Chęciny, które w pieszych wycieczkach koniecznie należy zwiedzić:
 
Zamek Królewski w Chęcinach wzniesiono na grzbiecie skalistego wzgórza na przełomie XIII i XIV wieku. Przypuszczalnie Zamek Chęciński był w tamtym czasie ośrodkiem administracji książęcej, zaś w dalszych dziesięcioleciach XIV wieku stał się siedzibą powiatu sądowego.Twierdza stała się jednym z miejsc koncentracji wojsk polskich udających się na wojnę z Krzyżakami. Władysław Łokietek wyruszając w 1331 r. na bitwę pod Płowcami, zwołał 14 czerwca w Chęcinach najwyższych dostojników i urzędników państwowych na pierwszy "zjazd ziem polskich". Wydarzenie to uważane jest za początek przyszłych sejmów.
 
Park Etnograficzny - Skansen w Tokarni mieści się przy trasie Kielce-Kraków (8 km za Chęcinami w kierunku Krakowa). Na obszarze ponad 70 hektarów zgromadzono wiejskie zabudowania z różnych zakątków Kielecczyzny. Oprócz wiejskich zagród zwiedzić można aptekę, młyny, szkołę z wyposażeniem a nawet zabytkowy barokowy kościół p.w. Matki Bożej Pocieszenia z 1763 roku. W każdym z zakątków znajdują się zabytkowe obiekty i eksponaty obrazujące życie z różnych obszarów, a pieczołowicie zrekonstruowane wnętrza przenoszą nas w odległe czasy.
 
Jaskinia Raj oddalona ok 3,5 km od Chęcin jest rezerwatem przyrody z 1978 roku o pow.7,76 ha. Powstała w wapieniach dewońskich, które budują wzgórze Malik w Paśmie Bolechowickim. Podziwiać w niej można formy krasu podziemnego, głównie tym czym zachwycają się turyści to stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, makarony, misy martwicowe z perłami jaskiniowymi , nacieki spływowe. Obecnie Jaskinię Raj można zwiedzać. Udostępniono podziemną trasę o długości 180 m, którą poprzedza wystawa tematyczna Centrum Neandertalczyka znajduje się tuż obok Jaskini Raj. Specjalna kapsuła sferyczna, w której znajduje się nowoczesne Centrum Neandertalczyka mieści cztery sale tematyczne. Bez wątpienia najbardziej ciekawym elementem wystawy jest naturalnych rozmiarów replika mamuta, który liczy sobie trzy i pół metra wysokości i ponad sześć metrów długości.
 
Centrum Nauki w Podzamczu Chęcińskim. W skład Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego wchodzi także Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Jest to drugi co do wielkości po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę.
 
Szlaki turystyczne piesze PTTK: Czerwony szlak im. Sylwestra Kowalczewskiego,  Niebieski szlak im. Edmunda Padechowicza, Żółty szlak im. Juliusza Brauna, Niebieski szlak im. Ks. Stanisława Hieronima Konarskiego, Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny
 
Szlaki turystyczne rowerowe: Skały i jaskinie, Chłopy i Pany, Wokół fortalicji  Architektury Obronnej,  Miejsca Mocy, Chęciny - Polichno - Miedzianka
 
Spływy kajakowe: spływ po Nidzie
Gmina Chęciny

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

Niemczówka

Geopark Świętokrzyski

Synagoga w Chęcinach