Wernisaż wystawy w "Niemczówce" "Świat igłą malowany"

4 września 2019 r. w renesansowej kamienicy „Niemczówka” odbył się wernisaż wystawy Marka Stefaniaka. Autor w swojej twórczości skupia się na hafcie krzyżykowym, którym zajmuje się od 2003 r. W galerii umieszczone zostały czterdzieści cztery prace o różnej tematyce. Twórca w szczególny sposób skupia się na zaprezentowaniu wizerunków kobiet, podkreślając ich subtelność i piękno.

Wernisaż oficjalnie otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski, który przywitał twórcę podkreślając jego niezwykły talent. Na uroczystości zebrała się rzesza miłośników twórczości Marka Stefaniaka. Wśród zebranych byli m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chęcin, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych z Kielc oraz bliżsi i dalsi znajomi.

Artysta zapoznał zebranych z historią swojej twórczości, wspominał czasy dzieciństwa podkreślając w szczególny sposób postać swojej babci. Z jego ust padło wiele ciepłych słów pod adresem samego Burmistrza Roberta Jaworskiego, jak i pozostałych uczestników spotkania. Wernisaż uświęcony został występem ulubionego artysty Marka Stefaniaka – Michała Steciaka. Wokalista zaśpiewał m.in. takie utwory jak „ Nessun Dorma” czy „Time to say goodbye”. Bisom nie było końca, a niepowtarzalnego klimatu dopełniło wspólne śpiewanie. Przybyli na wernisaż goście pełni zachwytu dziękowali twórcy za zaproszenie i możliwość obcowania ze sztuką.

Marek Stefaniak od wielu lat jest mieszkańcem Gminy Chęciny. Tworząc posługuje się techniką haftu na poziomie 64 krzyżyków na 1 cm2, gdzie krzyżyk posiada grubość 1,2 mm. Jego obrazy są trójwymiarowe, a przedstawione postacie realistycznie „spoglądają” na obserwatora. Twórczość Pana Marka to efekt jego wielkiego talentu i pasji.   Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej.

 


Drukuj   E-mail