Image is not available
Slider
Image

Szlaki turystyczne piesze

Czerwony szlak pieszy PTTK im. Sylwestra Kowalczewskiego

Prowadzi z chęcińskiego placu Żeromskiego (Dolnego Rynku) aż na kielecką Górę Podkarczówkę. Łączna trasa do przejścia to 20,5 km. Pozwala na pokonanie czterech pasm górskich tj. Zelejowskie, Bolechowickie, Zgórskie oraz Kadzielniańskie.

Szczegółowy opis trasy

Żółty szlak pieszy PTTK im. Juliusza Brauna

Prowadzi ze stacji PKP Wierna Rzeka do chęcińskiego placu Żeromskiego (Dolnego Rynku). Łączna trasa do przejścia to 20 km. Po drodze prezentują się wspaniałe krajobrazy m. in. z Góry Miedzianki, Grząb Bolmińskich, czy też z Zamku Królewskiego w Chęcinach. Szlak ten pomaga odkryć walory geologiczne oraz kulturowe ziemii chęcińskiej.

Szczegółowy opis trasy

Niebieski szlak pieszy PTTK im. Edmunda Padechowicza

Prowadzi z chęcińskiego placu Żeromskiego (Dolnego Rynku) aż do Łagowa. Łączna trasa do przejścia to 69 km. Pozwala na malowniczne przejście do Jaskini Piekło na terenie Gminy Chęciny.

Szczegółowy opis trasy

Zielony szlak pieszy PTTK

Prowadzi z Daleszyc przez Morawicę do Chęcin. Łączna trasa do przejścia to 45 km. Ukazuje zachwycający krajobraz Gór Świętokrzyskich przepleciony śladami dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

Szczegółowy opis trasy

Ścieżka dydaktyczna ŚSA-G

Ścieżki dydaktyczne ŚSA-G zostały podzielone na ścieżkę podstawową (oznaczoną na niebiesko) oraz na dwie ścieżki uzupełniające (oznaczone na czarno). Ścieżka niebieska prowadzi od Zamku Królewskiego na Górze Zamkowej przez parking po południowej stronie tej góry. Następnie ul. Jędrzejowską do schodów na Ścieżce Mnicha, później Al. Partyzantów i ul. Zamkową, do wiaty u podnóża Góry Zelejowej. Skąd na północny zachód trzeba kierować się do Jaskini Piekło.

Szczegółowy opis trasy

Czarny szlak pieszy PTTK Małogoszcz- Chęciny

Całość trasy ma ponad 42 km i łączy naszą gminę z Gminą i Miastem Małogoszcz. Trasa od Chęcin biegnie w kierunku Polichna i Pomnika Lotników, następnie skręca w stronę Podpolichna, gdzie znajduje się pomnik I wojny światowej. Szlak przechodzi także przez Jedlnicę i Bocheniec, następnie przez Zakrucze do Małogoszcza.

Szczegółowy opis trasy
Gmina Chęciny

facebook

instagram

youtube

trip advisor

Zamek Królewski w Chęcinach

Niemczówka

Geopark Świętokrzyski

Synagoga w Chęcinach